Masáž zvukem tibetské zpívající mísy

Zvukové lázně

 

Jde o speciální druh zvukové terapie, při které ležíte oblečeni na zádech či na břiše a necháváte do sebe proudituklidňující zvuky a vibrace tibetské mísy, které Vám navodí pocit uvolnění,vnitřní pohody a rovnováhy. Díky hluboké relaxaci a meditaci se rozpouštínapětí a bloky na těle i na duši.

Při masáži zvukem vám je tibetská mísa rozeznívána přímo na těle. Tento druh zvukové terapie má velmi blahodárný vliv na veškeré vnitřnosti, které se zvuku znějící mísy přizpůsobují a vibrují, čímž ze sebe jsou schopny vyloučit nahromaděné nečistoty. Zároveň má tato procedura očistný vliv na tělesné tekutiny, především pak na vodu, která tvoří až 70 % našich těl.

Masáž
zvukem funguje ale i na mentální úrovni. Za přítomnosti lahodných tónů
zpívající mísy má naše mysl tendenci se uvolnit natolik, že alespoň po dobu
terapie přestane hodnotit, vzpomínat, plánovat a analyzovat, díky čemuž si
odpočine a nabere čerstvou energii.

​Co je masáž zvukem?

Masáž zvukem tibetských mís je speciální druh zvukové terapie. Zpívající mísa vám je pokládána přímo na tělo, kde jí terapeut rozeznívá. Uklidňující zvuky a jemné vibrace vydávané zpívající mísou navozují pocit vnitřní pohody a rovnováhy a zároveň umožňují velmi efektivní a hlubokou zvukovou relaxaci. Ve stavech hluboké relaxace se dostáváme do kontaktu s našimi intuitivními složkami, což nám pomáhá v sobě probudit naši přirozenou sebejistotu a sebedůvěru. Masáž zvukem jemným způsobem uvolňuje a rozpouští napětí a bloky v těle i mysli.

Jak masáž zvukem funguje?

Základním stavebním prvkem lidského těla je buňka a nejjednodušším způsobem jak komunikovat s buňkami je pomocí vibrace. Externí vibrace
v buňkách vyvolávají rezonanci shodnou se zdrojem vibrací. Zvuk rozezněné
zpívající mísy přiložené na tělo, které se skládá ze 70 % z vody, je touto
vodou přenášen, čímž buňky rozechvívá. Zvukové vlny se tak tělem šíří, jako
soustředné vlny po hladině vyvolané hozením kamene do vody ve stále větších kruzích. Čistí se tak krev, masírují svaly, orgány a dokonce i kosti. Zároveň se tímto způsobem navozuje hluboká relaxace a orgány se harmonizují a energizují. Všech těch více než 100 biliónů buněk, které jsou stavebním materiálem lidského těla, tak dostává jemnou buněčnou masáž. Vibrace tibetských mís jsou dostatečně klidné na to, aby ztišili nervový systém a zároveň dostatečně silné, aby pronikly hluboko do těla a prostoupily i kostmi. Vibrace proniknou až do míst, kam byste se s rukou a prsty nikdy nedostali a navozují tak léčení, kterého byste jinou cestou jen velice těžko dosáhli.

 

Historie masáže zvukem tibetské zpívající mísy

Zvuk je na dálném východě, především pak v Nepálu,
Indii a Tibetu, dlouho používaným nástrojem. Podle indické mytologie byl člověk stvořen ze zvuku, a tudíž JE zvuk. Postupy zvukové terapie byly vyvinuty před více než pěti tisíci lety za použití nástroje dnes známého jako tibetská zpívající mísa. Jejich původ je zahalen tajemstvím, leč jsou-li mísy
použity správně, má jejich zvuk na člověka velmi blahodárný vliv. Rozezněná
zpívající mísa je postupně pokládána na různá místa vašeho oblečeného nebo přikrytého těla. Bohatý alikvotní zvuk pak rozechvívá vaše tělesné tkáně a čistí tělesné tekutiny. Mísu rozeznívám přímo na těle. Zkušený
terapeut je schopen navodit hlubokou relaxaci ve velmi krátké době v závislosti na metodě, jakou používá a způsobu, jakým mísy rozeznívá. Během takové hluboké relaxace má tělo možnost plně absorbovat kvality zvuku vydávaného tibetskou mísou a dát tak prostor potřebným změnám na fyzické úrovni.

Některé z účinků masáže zvukem:

- Zvuk masíruje a harmonizuje
veškeré buňky v těle.

- Zvuk v našem těle uvolňuje napětí a bloky.

- Masáž zvukem zlepšuje sebeléčebný potenciál těla.

- Zvuková masáž pomáhá jemně detoxikovat vnitřní
orgány, čistí krev a ostatní tělesné tekutiny.

- Má pozitivní vliv na vnímání sebe sama,
rozvíjí kreativní schopnosti a činí nás citlivějšími k inspiraci.

- Probouzí veselou mysl.

Nejvhodnější je tuto proceduru
podstoupit bez očekávání a příliš barvitých představ o tom, co se má nebo nemá
stát. Efekt zvukové koupele je povzbuzující a života budící.

 

"Posvátný zvuk je příčinou
všeho projeveného.

Ten, kdo zná tajemství zvuku, zná
tajemství celého Vesmíru."

 

https://www.kouzlozvuku.cz/

 

Akasha